Voodoo Beach Foça

VOODOO BEACH

İzmir’in en sevdiğim yanlarından biri sahillere çok yakın olması, bir taraf Foça, bir taraf Çeşme. Günü birlik Foça da çok ucuz ve güzel bir sahil buldum. Ya da şimdilerdeki adıyla beach. “Voodoo” Eski Foça’nın eşsiz koylarından birinde yer alıyor. Tertemiz bir deniz ve hoş bir işletme.

Voodoo öyle şaşaalı mekanlar gibi içeriye girişte sizden fahiş fiyatlar talep etmiyor. Sadece tutacağınız şezlongun parasını ödüyorsunuz. Şezlong başı 12 TL. Tabi eğer şezlong istemezseniz plaj da ya da maslarında da vakit geçirmeniz mümkün. Sonrası size kalmış. İster sadece oturur güneşlenirsiniz ve denizin tadını çıkarırsınız. İsterseniz acıkınca kafeterya kısmına geçip bir şeyler atıştırabilirsiniz. Ayrıca mutfağı da gayet lezzetli ve makul fiyatlı. Menüde tostlardan makarnalara, köfteden bira tabağına, hamburger kadar birçok çeşit var. Hatta makarna ve tostların boyutu oldukça büyük iki kişi rahatlıkla paylaşabilir.

Rahat, eğlenceli ve keyifli…

En sevdiğim yanlarından biri de bangır bangır müzik yayını yapmamaları diyebilirim.  Özellikle 80ler 90lar yabancı klasikleri çalmaları çok iyi bence ama servis konusunda biraz yavaşlar. Her güzelin bir kusuru vardır atasözümüz tekrar bu noktada devreye giriyor yani. Park yeri için de ayrıca para ödemiyorsunuz.  Çocuklu aileler için de oldukça uygun bir ortam. Deniz kenarında kumla oynamaktan sıkıldıklarında çim bölümde gölgesi bol olan şezlonglarda yer aldıysanız, rahatlıkla uyku molası verebilirsiniz.

IMG_2010

Voodoo’ya nasıl gidilir?

Eski Foça’ya gelmek için İzban ile Aliağa yönüne giden treni kullanıp Hatundere istasyonunda inip istasyonun hemen karşısından kalkan 744 nolu Eshot otobüsü ile Eski Foça’ya gelebilirsiniz. Buradan da isterseniz şehir içi minibüslerini kullanabilir veya mesafe çok kısa olduğu için yürüyebilirsiniz de.

Ya da isterseniz İzmir otogarından kalkıp Çanakkale asfaltını kullanan Foça dolmuşları da kullanılabilir.

IMG_2008

Kısacası Eski Foça’da kafa dinleyip makul fiyatlı bir deniz kaçamağı için çok uygun bir yer Voodoo. Şimdiden hepinize keyifli saatler diliyorum.

Adres: İsmet Paşa Mah. 307. Sk. No:31 Mersinaki Foça İzmir

Telefon: 0232 812 62 82

Mekan Keşifleri

Ana Sayfa

Share This:

Bir yorum Sizinkini ekleyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir