Şazeli Florya

sazeli-florya-kopya-370x227

Yine çok uzun zamandır gitmek isteyip bir türlü gidemediğim mekanlardan birine sonundan gidebildim. Ne zaman gitmeye kalksak ya yolda başka bir yer görüp sonra gideriz nasıl olsa deyip, ertelediğimiz ya da arayıp yer bulamadığımız mekan. Neresi mi Florya Şazeli Restoran.

Şazeli Restoran Florya da, kasap, restoran ve şarküterisiyle 3 farklı konsepti tek çatı altında toplayan, 3500 metrekare alan içerisinde 650 kişilik kapasitesiyle sıra dışı bir mekan. Ben mekana yemek için değil kahvaltı için uğradım. Ama içeri girer girmez sol tarafınızda sizi kocaman kasap reyonları, mezeler, ekmekler ve zeytinyağlılar karşılayacak. Eğer ev için bir şeyler alacaksanız bu reyonlardan alış verişinizi yapabilirsiniz ama konu yemekse ve hava güzelse bu bölümü hızlıca geçip rahat bahçe bölümüne çıkmalısınız. Su sesleri ve dinlendirici ortamda güzel bir yemeği veya kahvaltıyı denemelisiniz.

Şazeli Florya

Şazeli Kahvaltısı’nda Neler Var?

Şazeli’de açık büfe kahvaltı karmaşası yok. Yani artık öğrendiğiniz üzere benim en sevdiğim. Hem hafta içi hem de hafta sonu kahvaltı serpme olarak servis ediliyor.  Kişi başı 65 TL olan serpme kahvaltıda eski kaşardan tulum peynirine, örgüden Ezine’ye uzanan peynir çeşitleri, tereyağı, petek bal, tahin pekmez, acuka, söğüş tabağı, zeytin çeşitleri, füme et, sucuk tava, pastırma, börek ve poğaça, yaz helvası, çikolata ve reçel çeşitleri bulunuyor. Yumurta çeşitlerinden menemen ve kavurmalı yumurta da bu fiyata dahil. Bu güzel masadan en çok hangisini beğendin derseniz kavurmalı yumurtayı tek geçerim.

IMG_1789

Şazeli’nin çocuklu aileler için en iyi tarafı ise hem açık hem de kapalı çocuk alanının bulunması. Ayrıca bu bölümde çalışan ablalar da işlerini severek ve çok iyi yapıyorlar. Çocuklarla birebir ilgilenip eğitici aktivitelerle eğlenmelerini sağlıyorlar bu açıdan işletmeyi tebrik ediyorum.

IMG_1816

Tabi bu övgülerden sonra bir de eleştiri de bunalım. Garsonlar ilk gelindiğinde çok ilgili olmalarına rağmen masaya gelen su ve çayın servis edilmeden öylece bırakılması ve sonrasında ek olarak istenen şeylerin servisinde biraz lakayt davranılması mekanın güzel havasını azaltan ayrıntılar olmakla beraber biraz daha çaba gösterilmesi gereken konular olduğunu düşünüyorum.

Ama bu küçük ayrıntıya rağmen dışarıda deniz manzarasına karşı süs havuzlarının etrafında konumlandırılan masalarda açık havada kahvaltı yapmak çok keyifli. Florya taraflarına yolunuz düşerse mutlaka Şazeli’nin kahvaltısını deneyin.

Şazeli FLorya Çalışma Saatleri

Cuma hariç her gün – 08:00 am – 12:00 pm

Cuma günü – 14:00 am – 12:00 pm

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No 10, Bakırköy, İstanbul

Telefon: 0212 5470101

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

PİŞİ KAHVALTI
DEVELİ FLORYA
BALKON CAFE & KAHVALTI
BARAKA KÖYÜ

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir