Pizza Locale

PİZZA LOCALE

Bu sefer İzmir’in en sevilen pizzacısındayız. Pizza Locale.

 Birbirinden leziz pizzaları ve sade, rahat ortamıyla İzmir’de gerçekten bir marka yaratmış durumdalar. Alsancak, Bostanlı, Bornova, Balçova, Bayraklı, Buca ve Urla’da şubeleri bulunan Pizza Locale’nin Bostanlı şubesini ziyaret ettik.

 Yemeğe önce füme kaburgalı pizza ile başladık. Resimde gördüğünüz pizza en küçük boy olanı ve bence bir kişi için oldukça fazla doyurucu iki kili için orta ve büyük boy söyleyip fazlasıyla doyabilirsiniz. Çok ince açılmış İtalyan pizzası kıvamında pizzalar siz sipariş verdiğinizde hazırlanıyor. İçinde domates sos, mozarella peyniri, füme kaburga, roka ve parmesan var. Çok iyi bir tat yakalamışlar kesinlikle tavsiye olunur.

IMG_2958

2.fotoğrafta gördüğünüz ise tam bir tatlı festivali diyebilirim. Efsane bir tat “çikolatalı calzone” kapalı pizza içerisinde çikolata, fındık ve muz. Şahane bir şey. Çikolataya tamamen doyacaksınız.

 Fiyatlara gelince füme kaburgalı küçük boy pizza 23TL

 Çikolatalı calzone 15 TL

Pizza Locale’nin hikayesi iki üniversiteli arkadaşın Ankara ve İstanbul’da geçirdikleri kurumsal hayat mücadelesinin ardından bir kaçış ve samimiyete dönüş olarak İzmir’e gelip Locale olmaya karar vermeleriyle başlamış. İyi ki de gelmişler çünkü gerçekten de iyi bir marka yaratmış durumdalar.

İzmir’de mutlaka uğranılacaklar listenize alabilirsiniz. Ama İzmir’e gidemeyenler üzülmesin çünkü Locale onlar için İstanbul’a da gelmiş durumda. Akaretler, Bağdatcaddesi, Başakşehir ve Eyüp’teki şubelerini ziyaret edip bu leziz pizzaları deneyimleyebilirsiniz.

Şimdiden herkese afiyet olsun.

IMG_3010

Adres: Bostanlı Mah. 2014/1 Sk. 21A Karşıyaka, İzmir

 Telefon: 0232 520 04 30

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

MANDOLİN CAFE
SİDE ANTİK KENTİ VE ASPENDOS
ÇOCUKLA SEYAHATİN PÜF NOKTALAR
KASAP LOKMAN

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir