Nar Çiçeği

IMG_7582

Bodrum’da diğer koylara göre daha bakir kalmış bir koy Gümüşlük… İsmine yakışır günbatımı izlemek için ise harika bir mekan bulduk Gümüşlükte; Nar Çiçeği…

Küçük bir aile işletmesi Nar Çiçeği. Sahibesi Deniz Hanım ve erkek kardeşi çok güzel bir ortam hazırlamışlar. Rengarenk merdivenleri çıkıp, evlerinin bahçesine misafirliğe gelmişsiniz gibi karşılıyorlar sizi. Bir işletmede en önemli şey olan güler yüz ve samimiyet burada bolca var.

Aslında internetten bakınca pek adına rastlamıyorsunuz diğer popüler mekânlar gibi ama gidince de hiç pişman olmuyorsunuz. Yanılmıyorsam toplamda sadece 6 masaları var. Buda sakin ve samimi bir ortam oluşturmuş. Bizim oturduğumuz masa ise diğerlerinden ayrı daha önde bir veranda üzerindeydi ve iyi ki orayı seçmişiz çünkü önünde hiçbir şey olmadan denizi ve güneşi izleyebiliyorsunuz.

Günbatımının eşsiz güzelliğini denizin ve gökyüzünün birleşme anını çok güzel izliyorsunuz. Kızıl büyük bir top, yavaş yavaş, şahane ışıklarını denizin üzerine yansıtıyor ve mükemmel bir seyir başlıyor. Su ve ışığın dansı, arkadan gelen ahenkli müzik ve lezzetli yemekler.

Deniz Hanım hünerli elleriyle gerçekten lezzetli mezeler, börekler, tatlılar ve birçok lezzet sunuyor. Tüm yemekler o gün için özel olarak tazecik hazırlanıyor. Denediğimiz deniz börülcesi ve fava harikaydı. Porsiyonlara gelince çok büyük ve doyurucu. Eğer alkol almıyorsanız çok lezzetli ev yapımı limonata ve erik suyu var. Ayrıca dilerseniz çocuğunuz veya sizin için taze köy sütü de kaynatabiliyorlar.

Biz gün batımı için gittik ama dilerseniz kahvaltı servisleri de var. Domates ve biberleri köy içindeki kendi bahçelerinden topluyorlarmış ayrıca reçelleri de Deniz hanımın annesi yapıyor. Çökelek ve yumurta da yine köy pazarından taze taze temin ediliyor.

Masa sayıları sınırlı olduğu için gitmeden önce mutlaka arayarak rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Gümüşlük’e yolunuz düşerse özellikle akşam saati iki tek atayım derseniz sahildeki sıra sıra balık restoranları yerine, bu güzel manzaralı küçük ama samimi mekanı tercih etmenizi öneririm. Giderseniz benden de selam söylemeyi unutmayın lütfen.

Adres: Karakaya Mahallesi, Kardak Sokak, No 10/3, Gümüşlük, Bodrum

Telefon: 05077462140

Kocaman sevgiler...

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir