Madre Street Food & Bar

IMG_0315

Yine geçtiğimiz bahar aylarında yeni açılan bir mekandan haberlerim var. Arnavutköy’deki Madre Street Food&Bar’ı hiç duymuş muydunuz?

Madre’yi dışarıdan gördüğünüzde ilk izlenim Avrupa’daki sokak arasındaki mahalle barlarının havası. Zaten amaçları da mahalle duygusuyla müdavimlerini oluşturabilmek. Bir yandan yeni nesil kahve demleme teknikleriyle hazırlanmış kahvenizi yudumlarken akşama doğru sohbetin koyuluğuna kendinizi kaptırıp acıkınca sokak lezzetleri tadabileceğiniz. Geceye uzanan muhabbetlerde kokteyller deneyebileceğiniz bir mekan yaratmışlar. Mekanda tüm yiyecekler sokak konseptine bağlı olarak teneke tabak ve tepsilerde servis ediliyor. 

IMG_0297

Menülerinde yer alan lezzetler falafelden kokorece, tavuklu pilavdan hellimli hamburgere, tempuradan midyeye kadar uzanıyor.

MADRE

Bu küçük samimi mekanda çalışanlar gerçekten çok ilgili ve müşteriye değer veren insanlar. Ancak yiyeceklerin tadları konusunda biraz çalışılması gerekiyor bence. Mesela midye tava lezzetli fakat birlikte sunulan pilav için aynı şeyi söyleyemem. Aynı şekilde nohutlu pilavın tadında da eksiklikler mevcut. Sanırım mutfakta ki usta biraz pilav konusunda çalışmalı.

MADRE

Büyük bir merakla denediğim hellimli burger ise gayet lezzetliydi. Ama içindeki ızgara ananasın tadı pek alınamıyor. Biraz daha büyük bir parça ananas daha çok lezzet verecektir.

MADRE STREET FOOD

Kokorecin lezzeti konusunda ise söyleyecek bir sözüm yok. Çünkü kokoreç yine İzmir’den geliyor. Gayet lezzetli ama bana porsiyonu biraz küçük geldi. Tabi biz İzmir de bol bol yemeye alışmışız… Sunum ise diğer ürünlerde de olduğu gibi gayet başarılı.

MADRE

Arnavutköy mekanları arasında kalıcı bir yere sahip olacağına inandığım bu mekan denenmeye değer doğrusu.  

Not: bu arada Madre İspanyolca da “anne”demek.

Not2: Cuma ve Cumartesi akşamları DJ performansı var.

Adres: Arnavutköy Mahallesi Francalacı Cad. No:10 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0 530 373 61 25

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

EATALY
LO ZİO İSTANBUL
1924 İSTANBUL
BOL PAZAR

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir