Gabuk Midye

32

İzmir’li olmanın bir getirisi midir, bilmem ama deniz ürünlerine karşı aşırı bir ilgim olduğu doğrudur. Midyede sevdiğim lezzetlerden bir tanesi. Ama İstanbul’a geldiğimden beri o kadar çok yerde midye dolma denemiş olmama rağmen istediğim tadı bulamadım ta ki hafta sonu Florya’daki Gabuk Midye ile tanışana kadar.

GABUK MİDYE

Midyeleri İzmir den getiriyorlarmış ama gerçekten lezzeti de İzmir usulü diyebilirim. İçinde ne kuş üzümü var nede fıstık sadece pirinç, karabiber ve lezzetli bir midye. Pirinç ne çok pişmiş ne kuru ve midyenin etinin tadını da çok net alıyorsunuz. Ayrıca içini açınca tertemiz bembeyaz midyeyi görebiliyorsunuz.

GABUK MİDYE

Kocaman midyeleri açıp içine bolca limon sıkınca yemede yanında yat kıvamına geliyorlar. Midyeler en fazla 8 saat tezgahta bekliyor ve eğer satılmadıysa ki bu zor bir ihtimal tezgahtan kaldırılıyor. Ayrıca her hafta lezzet ve sağlığa uygunluk testlerinden de geçiyormuş. Ve üretimde gayet hijyenik olarak sağlanıyor.

GABUK MİDYE

Midyeleri ister sıcak ister soğuk olarak tercih edebiliyorsunuz. Benim tercihim soğuk midye ama sıcak denedim gayet lezzetli. Ayrıca karnınızın midye ile doymayacağını düşünüyorsanız bir seçenek olarakta gayet lezzetli bir kokoreçte yiyebilirsiniz. Ayrıca sadece İstanbul usulü domatesli ve kekikli tercih etmek zorunda da değilsiniz. İstediğiniz takdirde İzmir usulü sadece kimyonlu da yaptıra biliyorsunuz. Ve gayet lezzetli olduğu konusunda da size teminat veriyorum. Bence deneyin pişman olmayacaksınız.

İçecek menüsünde alkolsüz tercihler yapabiliyorsunuz. Fiyat olaraksa büyük boy midye 1,25 TL, orta boy ise 1 TL, İzmir usulü yarım ekmek kokoreç ise 10 TL.

Benim ağzım yazarken sulandı valla, yakında yine uğramam gerekecek. Size de şimdiden afiyet olsun.

GABUK MİDYE

Not: ben bu yazıyı yazdığımda ve sonrasında ki 1,5 yıl Floryada bulunan şubesinden lezzetleri denedim ama şuan bu şube kapatıldı sadece Anadolu yakasında yerleri bulunuyor. gitmek isterseniz diye aşağıya Kadıköy adresini bırakıyorum.

Adres: Sahrayı Cedit Mahallesi, Atatürk Cd. 27/A, 34734 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 4449403

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

GARİPÇE KÖYÜ THE NORT SHİELD ROP COFFEE ASUMAN

MEKAN KEŞİFLERİ

Share This:

  1. Bende izmirliyim İstanbul da yaşıyorum son yıllarda İzmirde de güzel midye yapan azaldı bu yazma nedenin izmirden midye getirmek
    Tam tersi kisin 1-2 yazın 2-3 TİR midye istanbuldan izmire gidiyor ankara bursa antalya adana ve daha bir çok yere kendilerine fon vermişler izmirden geliyor diye

  2. Bende izmirliyim İstanbul da yaşıyorum son yıllarda İzmirde de güzel midye yapan azaldı bu yazma nedenin izmirden midye getirmek
    Tam tersi kisin 1-2 yazın 2-3 TİR midye istanbuldan izmire gidiyor ankara bursa antalya adana ve daha bir çok yere kendilerine fon vermişler izmirden geliyor diye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir