Flamingo Köy

FLAMİNGO KÖY

Hafta sonu kışın ortasında bahar havasını bulunca attık kendimizi dışarı. Rotamız Çatalca oldu. Çatalca nasıl anlatsam sanki Windows masa üstü görüntüleriyle dolu. İstanbul’a bu kadar yakın bir yerde bu kadar bakir alan görünce insan şaşırıyor gerçekten. Doğaya kaçış için doğru adres olduğundan emin olabilirsiniz.

Peki, nereye gitsek sorusu: yol üzerinde birçok mekân var kimi kahvaltı, kimi mangal yapıyor. Hatta atların yer aldığı küçük işletmeler bile var ama pek çoğu bakımsız ne yazık ki. İnsanların en çok rağbet ettiği yeri tercih ettik biz ve tabi ki en bakımlı ve temiz olanını.

Flamingo Köy: Aslında mekân tavsiye sitelerinden bakıp gitmeyi düşünüyorsanız o yorumları okuyunca gitmezsiniz. Ben okumuş olsaydım gitmezdim gerçekten ama herkes kahvaltısı için olumsuz şeyler yazmış neyse ki biz öğle yemeğine mangala gittik ve gerçekten de memnun kaldık. Aşağıda et fiyatlarını sizlerle paylaştım. Girişte ki şarküteriden etlerinizi seçiyorsunuz ve ödüyorsunuz. Sonrasında yiyeceklerinizi alıp masa seçip oturuyorsunuz. Sonra çalışanlar gelip sepetteki etlerinizi alıyorlar ve mangalda etleri pişirip servis ediyorlar. Bence oldukça lezzetli pratik bir yemek oluyor.

Fiyatlar: Et kilo:130 TL, Köfte kilo: 90 TL, Tavuk kilo: 70 TL, Kahvaltı: kişi başı 50 TL

Mekân oldukça büyük bir alana sahip. Girişte küçük bir gölet yapmışlar ve içinde gerçekten flamingolar var. Evet, doğru duydunuz flamingo besliyorlar ve isimlerinin hakkını veriyorlar. Flamingo dışında ördek, kaz, sülün, kuğu ve tavus kuşları da var. Bunun dışında arka tarafa geçtiğinizde büyük bir göletle karşılaşıyorsunuz. Burada eğer müsaitse ücretsiz olarak deniz bisikleti kullanabiliyorsunuz. Burada da birçok ördek var inanın ördekleri beslemek çok eğlenceli.

Çocuklu aileler için gerçekten güzel bir yer olmuş burası. Geniş alan ve temiz hava hem size hem çocuklarınıza çok iyi gelecektir.

Yol Tarifi: Çatalca'ya girmeden sağdaki Gökçeali yolunu takip ediyorsunuz. Yaklaşık 5 Km sonra Gökçeali Köy'ü girişindeki Gökçeali köprüsünü geçince soldaki ilk yola girerek Cevizlik Sokak boyunca 250 metre gidince, Flamingo köy solunuzda kalıyor.

Çalışma saatleri: Hafta içi ve hafta sonu saat 09:00 – 20:0

Adres: Gökçeali Mahallesi. Cevizlik Sokak. No:43. Gökçeali / Çatalca / İstanbul

Telefon: 0552 377 61 61

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

PİŞİ KAHVALTI
DEVELİ FLORYA
BARAKA KÖYÜ
LA PUERTA

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir