Fireroom

FİREROOM

Hafta sonları bazen birkaç mekana gittiğim oluyor doğru ama bu hafta sonu ziyaret ettiğim mekanlardan beni en çok heyecanlandıran ve yediğimden zevk almamı sağlayan mekan ortaklarından birinin Hazer Amani olduğu Fireroom oldu.

Fireroom tam bir sokak lezzetleri şöleni olmuş. Kendine ait tek katlı, küçük bir yapının içinde sıcak bir ortamda kömürün tadını alarak yemek yiyebileceğiniz ve öyle pahalı restoranlarda bulamayacağınız lezzetlere çok uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz bir mekan.

FIREROOM

Menüsü çok sade ama bana göre oldukça iddialı. İzmir’in süt kuzu kokorecinden, artık vazgeçilmezimiz hamburgere, takodan İspanyol tatlısı churrosa kadar çok ilginç lezzetler var. Artık hepiniz nasıl bir kokoreç canavarı olduğumu biliyorsunuz. “İzmir’de en iyi 4 kokoreççi” yazımı okumayan kalmadı sanırım.(hala okumadıysanız buradan tıklayıp ulaşabilirsiniz.) işte size burada bahsettiğim İzmir’in en iyilerinden olan Asım Usta’dan gelen kokoreç var. Gerçekten iddialı olacak ama İstanbul’da kokoreç yemek için en iddialı yer burası olmuş diyebilirim. Çünkü kokoreç kokoreç gibi iri iri ve domatesli – biberli falan değil, tam İzmir usulü. Birde asıl şaşırdığım Tako ve Kokoreçin birlikteliğinden oluşan Kokoreç Tako oldu. Denenmesi gerek bir tat demedi demeyin.

Not: Pazar günleri aslında Asım ustanın Atom Kokoreç’i oluyor ama ne yazık ki yetişemedik. Siz daha erken giderseniz mutlaka deneyin.

FREEROOM

Ama kokoreç tamam da denediklerimin içinde en sevdiğim tat Fatboy ismini verdikleri burger oldu. Aktif karbon kara burger ekmeği, 150 gr burger köftesi, tandır dana pöç, füme et, ev yapımı acılı BBQ sos, çift cheddar peyniri, kornişon turşu, kırmızı soğan turşusu, ev yapımı patates cipsi ile oluşan sunumuyla beni benden aldı. Hazırladığım İstanbul’da en iyi burgerciler yazımda şuan için zirvede yer alan burger bu diyebilirim sanırım(denemem gereken birkaç tat kaldı yakında sizlere sunarım bu yazıyı!). Midelere şenlik Fatboy’un, içinde aşağı yukarı 18 saat pişmiş tandır dana pöç ile muazzam bir lezzet. Sulu ve lezzetli köfte,(işte bence işin sırrı bu) ve bol malzeme bir araya gelince lezzette tavan yapmışlar.

FİREROOM

Bir de menüde çok alışkın olmadığımız turşu suyu var ki mutlaka denemenizi öneririm. Ayrıca denemedim ama çok değişik geldi belki bir daha ki gidişimde denerim ızgara bamya turşusu ilgi çekici geldi bana. Bir de servis çalışanlarının güler yüz ve ilgi alakaları da kesinlikle çok iyi umarım bu lezzette ve kalitede devam eden bir mekan olur. Kesinlikle gidip deneyin derim.  

IMG_3937

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Cd. 30/1,34750 Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0216 575 99 69

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

1924 İSTANBUL EVDE HAMBURGER KABURGER 35 BOL PAZAR

Mekan Keşifleri

Ana Sayfa

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir