Elbet Steakhouse

IMG_5540

Yemek yemek benim için gerçekten bir zevk işi. İyi yemek kokusu alınca çok mutlu oluyorum. Hele ki ilk lokmanın verdiği o hazzı anlatamam. Bu yüzden ilk lokmayı alınca önce damağımda tutarım ve tadını alırım sonra uzun uzun çiğnerim ki lezzet ağzımda tamamen dağılsın ve yemeğin tüm detaylarını anlayabileyim.

Geçtiğimiz hafta sonu güzel bir et yedim. Elbet Steakhouse’daydık. Burası Etiler de Nusr’et in yanından ayrılan ekibin açtığı küçük bir restoran. İlk başta 4 masa olarak işe başlıyorlar ama çok tutunca dükkânı genişletip yandaki alanı da alıyorlar ve kapasiteyi 70 sandalyeye çıkarıyorlar. Yani rekabet ettiği diğer yerlere nazaran butik bir mekan ama sürekli dolu ve rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ederim. Herkes bizim kadar şanslı olmaya bilir.

Lokumu çok severim daha önce evde nasıl yapacağınız konusunda da size tarif vermiştim. İsterseniz bu güzel tarif ile sizde evde harika bir tabak yapabilirsiniz Evde Lokum Tarifi için tıklayınız. Ama vaktiniz yoksa Elbet Steak House’a uğramanızı tavsiye ederim. Ama eti sade yemedim bu sefer, çok güzel düşünülmüş sevdiğim lokum etleri güzel bir hamburger halini almış. Suyu içinde kalmış tam kıvamında pişmiş lokum dilimleri, çedar peyniri ve karamelize soğanın uyumu şahane olmuş. Tabi ekmeklerini kendilerinin yaptığını söylememe gerek yok herhalde. Ayrıca aşırı derecede doyurucu bir tabak geliyor önünüze hamburgerin yanında bolca baharatlı patates kızartması getiriyorlar.

Naz için kaşarlı köfte söyledik. Tabakta 3 adet kocaman köfte geliyor yani onun bunu bitirmesi imkânsız. Sadece 1 tanesiyle doydu tabi. Baharatı çok olmayan yine tam kıvamında pişmiş köfteler. Ayrıca yine masaya ayriyeten patates kızartması ve karamelize soğan ve mantarla tatlandırılmış ıspanak sotede servis ediyorlar.

Tadımladığımız diğer bir lezzetse kuzu pirzola oldu. Lezzetli bir et tecrübeli ellerde pişince çok lezzetli bir hal alıyor. Üzerine tuzunuzu istediniz kadar atıp doya doya yiyebiliyorsunuz.

Ben denemedim ama ev yapımı sosisleri ve spagettisi çok meşhur. Spagetti makarna değil bu arada dana koldan yapılan yaprak bir et. Yeniden gidilecek yerler listesinde yerini aldığından bir daha ki sefere mutlaka bende deneyeceğim.

Fiyatlara gelince muadillerine ve lezzetli yemeklerine kıyasla oldukça makul fiyatlara sahipler. Mesala yukarıda bahsettiğim sosis fiyatı 10 TL., kaşarlı köfte 27 TL., lokum burger 29 TL., kuzu pirzola 57 TL., spagetti ise 58 TL. Ayrıca yemeklerinize eşlik edecek şarap ve bira çeşitlerini de burada bulabileceğinizi eklemek isterim.

Şimdiden herkese keyifli saatler ve lezzetli dakikalar diliyorum.

Adres: Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, Yaren Sokak, No 6/21, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 351 03 44

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir