Develi Florya

resim

1912 yılında Antep’te kurulup, 1966 yılında İstanbul’a ilk şubesini açan Develi Restoran bu gün ki durağımız. Develinin meşhur kebapları değil kahvaltısı için geldik buraya. Aslında Pazar günleri açık büfe olan kahvaltısını daha önce demene fırsatım olmuştu ama 

çok çeşit ve lezzetli ürünler olmasına rağmen açık büfe olayı bana göre olmadığından sizlerle paylaşmamıştım. Hafta içinde gayet sakin bir serpme kahvaltı için ise mutlaka gidilesi bir mekan olduğunu söyleyebilirim.

Bir kere bizim gibi sabah erkenden kalkanlardansanız hafta içi Develi Florya’yı tercih edebilirsiniz çünkü hem çok kalabalık olmuyor hem de sakinlik alabildiğine. Ben çok kalabalık ortamlarda gürültüyle yenen yemekten çok memnun kalmıyorum. Sakinlik ve huzur en sevdiğim şeyler. Zaten bu yüzden mekan ziyaretlerimi genelde hafta içi yapıyorum.

27

Kahvaltı detaylarına geçmeden bir konuyu belirtmek isterim; Develi Florya’nın çok büyük iç mekanı olmasına rağmen açıkçası bir havalandırma sorunu olduğunu düşünüyorum çünkü yemek kokuları kalabalıkta çok yoruyor insanı. Bahçe ise tam bana göre. Rahat, serin, bol ışıklı ve kokusuz.

Gelelim Develi Florya’nın güzel serpme kahvaltısına. Uzun zamandır denediğim en iyi kahvaltılardandı diyebilirim. Sofraya getirdikleri tüm lezzetler taze ve güzel sunumluydu. Ama bir eksik arayacaksak bir İzmirli olarak kahvaltıda pişi olmasını arzu ederdim doğrusu. Ama o kadar eksik kadı kızında da olur. Yumurtaları sizin isteğinize göre ister tek kişi için isterseniz ortaya hazırlayabiliyorlar.  Ayrıca sıcak sıcak servis edilen Antep usulü su böreğini çok beğendim. Porsiyonlar ise gayet doyurucu ve lezzetli. Kahvaltının üzerine gelen sıcacık bol fıstıklı katmeri mutlaka deneyin. Katmer konusunda oldukça başarılılardı. Ve yine kahvaltı sonrası ikam edilen kavun, karpuz evlere şenlik. Bu meyve ikramı beni tamamen kendilerine bağladı diyebilirim. Sınırsız çay eşliğinde sunulan bu kahvaltının fiyatına gelince ise kişi başı 65 TL. Bence birçok yere göre fiyat – hizmet kalitesi olarak gayet uygun bir fiyat olmuş. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

develi-flory- çocukalanı

Ayrıca Develi Florya’yı beğenmemin bir nedeni de çocukları düşünüp onlar için kocaman bir oyun alanı ayırmış olmaları. Çocuk oyun alanı olan mekan candır.

Çalışan personel konusunda belki biraz çalışma yapılabilir ama güzel bir kahvaltı da çokta göze batacak bir ayrıntı olmadığını söyleyebilirim.

Tüm kahvaltı severlere şimdiden afiyet olsun.

Adres: Yeşilköy Mahallesi, Çiroz Mevkii İstanbul Asfaltı, Petekevler İçi, Bakırköy, İstanbul

Telefon: 0212 6625000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

BÜYÜKÇEKMECE
LAPERO KAŞ
MEİS EXCLUSİVE OTEL
KASSANDRA BOUTİQUE HOTEL

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir