Çikolata Mahzeni

ÇİKOLATA MAHZENİ

Kış aylarının vazgeçilmezi tatlı ve tatlının en en vazgeçilmezi çikolata…

Çikolatanın her halini seven ben hafta sonu yılbaşı havasının hiç geçmediği ve çok lezzetli çikolata ve tatlıların menüsünde yer aldığı çok güzel, sıcak, samimi bir çikolata dükkanına uğradım, “Çikolata Mahzeni”.

cikolatamahzeni5

Dağ evi temalı, şömine, çam ağacı ve özgün lezzetleri ile çikolata hazzını doyasıya yaşayacağınız bir mekân Çikolata Mahzeni.

Beşiktaş’ın kalabalığını bilirsiniz. Hep dolu, hep hızlı ama Çikolata mahzeni bu karambolün içinde sakin bir mola için hazırlanmış bir durak. Aynı sokak içinde 10 metrelik aralarla açılmış 2 butik 

çikolata dükkânı olarak hizmet veriyorlar. Bir tanesi dışarıda sadece yerde minderlerde oturabileceğiniz iki masası olan ve merdivenlerden aşağıya tıpkı bir mahzene iner gibi gidilen saklı ve loş bir ortam olan ana mekân ve biraz ileride corner çikolata mahzeni.

sicakcikolata

Bir sıcak çikolata ile başlayan Çikolata Mahzeninin serüveni şu anda 36 çeşit sıcak çikolata ve çikolatalı tatlıların ağırlıklı olduğu Çikolata Mahzeni menüsünün özgün lezzetleriyle devam ediyor. Bebi Babi ismindeki tatlının en çok ilgi gören lezzet (kendi tarifleriyle hazırladıkları çikolatalı ıslak kek, muz çilek ve sizin istediğiniz erimiş çikolatadan oluşuyor), ayrıca tatlı zaten var bu seferlik sıcak çikolata almayayım derseniz menengiç, kakule, zencefil 

gibi 7 çeşit karışımdan oluşan kendilerine özgü Mahzen Kahvesi’nden de deneyebilirsiniz.

Yolunuz Beşiktaş’a düşerse Çikolata Mahzenine uğrayıp kendinizi şımartabilirsiniz...

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Şehit Dursun Bakan Sokak, No 24, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2362929

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

GALATA MEVLEVİHANESİ
SALT GALATA
49 ÇUKURCUMA
MADRE STREET FOOD

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir