Çikolata Dükkanı

ÇİKOLATA DÜKKANI

-Çikolata sevmeyen var mı gençler? Peki çikolatanın bu halini sevmeyen var mı?

Yoookkkkk 🙂

İnsan bazen kendini mutlu etmek için sebep aramaz, sadece çikolata yer!

Ekran Alıntısı

Moda da bir çikolatacı ama bu çikolatacı başka! Küçücük sıcak bir dükkan burası. “boş ver aşka düşmeyi çikolataya düş” diye dalga geçebiliyor hayatla. Ve güzel bir nasihat daha veriyor “her iki elinde de çikolata varsa, dengeli besleniyorsun demektir.” Ben bu tavsiyelere uyarım arkadaş 🙂

Mekan Kadıköy Moda Caddesi üzerinde butik bir çikolata dükkanı. Fazla küçük olduğundan bu lezzete ulaşmak için biraz sıra bekleyebilirsiniz ama benim zaten oturmaya niyetim yok ver abi sen benim çikolatamı ben pakette alırım diyebilirsiniz. Hatta çikolata kavanozları depozitolu geri verirseniz 2 TL 🙂

asuman

İşte dükkanın en meşhur tatlısı “ASUMAN”. 

Zaten asumanı görünce diğerlerini gözü görmez oluyor insanın

Asumanın en altında krokan var sonra dilimlenmiş çilekler(ki bence çikolataya en yakışan meyva çilek)ve bolca çikolata (çikolatanın sırrı ise Belçika çikolatası olmasında gizli, gerçek bir lezzet)var, en sonda kremşanti ve bir parça çilek.

Şimdilerde bu güzel çikolata dükkanına bir kardeş gelmiş Asuman. Tatlı o kadar meşhur olunca Asuman adlı daha geniş bir mekan açmışlar. Yine aynı mahallede karşı caddede tatlar sa hiç değişmemiş hep aynı mükemmellikte.

ASUMAN

Ama daha uzun süre oturmak ve biraz sohbet edip çikolata kokularını içine doldurmak için ideal olmuş bence. Çıkıp çıkıp gidilesi olmuş yani.

Ha unutmadan neden Asuman diye sormuştunuz onu da öğrendim bu sefer “Biz, geçmişte sıkça kullanılan ama bugün kullanımına pek rastlamadığımız annelerimizin, teyzelerimizin o güzel isimlerinin yaşamasına katkıda bulunmak istedik.” Diyorlar. Diğer tatlıların ismi de bu şekilde; Feride, Feraye, Müjgan, Perihan. Sizin aklınıza da Filiz Akın, Türkan Şoray gelmedi mi?

IMG_5115
IMG_5116

Bir gün yolunuz Moda’ya düşerse bu güzel mekanlara uğramadan geçmeyin.

Çikolata Dükkanı Adres: Caferağa mh. Yeni Fikir Sk. No:1 Kadıköy/İstanbul

Asuman Adres: Caferağa Mahallesi, Şair Nefi Sk. No: 9/A, 34710 Kadıköy/Istanbul

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

SIRÇACI 14
ÇİKOLATA MAHZENİ
MÜZ BOTANİK KAHVE
JACQUELINE COOKIES

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir