Chef Mezze

IMG_51701

Buyrun İstanbul manzarasına. Hiç insan bir mekan yazısına manzarayla başlar mı? Eğer Chef Mezze Gümüşsuyu’na gitmediyseniz yok başlanmaz dersiniz ama yolunuz buraya düştüyse sizde benim gibi manzaraya hayran kalarak bu cümleyle başlarsınız anlatmaya. Kız kulesi sen ne güzelsin, eğer denizde sen yoksan neyleyim İstanbul’u…

Adalar, uç kısmından da olsa tarihi yarım ada, Boğaz Köprüsü ve kız kulesi; İstanbul ayaklarının altında olmasada gözlerinin önünde yani. 🙂 insan güzel şeylere bakınca yedikleri daha bir güzel geliyor. Bu yüzden gittiğinizde iştahınızda bir artış olursa şaşırmayın yani.

Gitmek için karanlığı beklemeyin derim. Biz saat 17:30 da oradaydık manzaraya karşı sonra güneş ağır ağır battı gökyüzü kızıla dönerken kız kulesi daha da mı güzelleşiyor ne. Karanlıktaysa ışıl ışıl köprü karşıda yanan ışıklar kadehler kah dolu kah boş…

Chef Mezze Gümüşsuyu’nda Opera Otel’in en üst kısmında yer alıyor. İçeriye girer girmez güler yüzlü insanlar karşılıyor sizi. Masanıza yerleşince de sohbet edip gönül almasını bilen saygılı ve ilgili çalışanlara sahipler.

Yemeklere gelince menüye adından anlaşılacağı gibi mezeler hakim ama balık, et ve makarnaya kadar uzanan geniş bir yelpazede tatlar sunuyorlar. Biz mezelerden patlıcan mutabbel, soğan ve kayası yahnili fava, avakado karides ve türüflü Girit ezmesini, ara sıcaklardan Belen tava ve ana yemek olarak ta Chef Mezze köfte sipariş ettik. Gecenin sonunda damağında kalan hangi tat oldu derseniz avakado karidesi tek geçerim. Gerçekten çok çok lezzetli bir tabak olmuş. Giderseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Tatlıyı unuttum sanmayın kabak tatlısı oldum olası en sevdiğim tatlılardandır zaten ama kıtır kabak tatlısı bu yemeğin üzerine on numara beş yıldız yakıştı diyebilirim. Gerçekten ehil ellerde hazırlandığı aşikar.

Chef Mezze hakkında bir şeye değinmeden geçemeyeceğim oturduğumuz andan itibaren çalan müzikler gerçekten çok hoştu. Türkçe klasik olmuş pop(Sezen Aksu’dan Sıla’ya, Kayahan’dan Berkant’a kadar) ve sanat müziği (Zeki Müren hastasıyımdır bence rakıyla da en güzel giden seslerden) eşliğinde kulağı tırmalamayan ses düzeyinde lezzetli parçalarda dinliyorsunuz.

Tüm bu güzelliklere ne kadar ücret ödediğimize gelince yemekleri yukarıda saymıştım ve bir adet 35’lik rakı ile 330 TL ödedik. Yazmadan edemeyeceğim şu kuver mantığını gerçekten anlayamıyorum. Yine bu mekanda da kişi başı 7 TL kuver ücreti alınıyor.

Manzarasıyla, yemekleriyle keyifli bir İstanbul gecesi için tercih edilebilecek bir mekan.

Telefon: 05300675040

Aderes: Opera Hotel, Ömer Avni Mahallesi, İnönü Caddesi, No 26, Kat 8, Beşiktaş, İstanbul

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

1924 İSTANBUL MÜKELLEF OCAK BAŞI 49 ÇUKURCUMA LO ZİO İSTANBUL

Mekan Keşifleri

Ana Sayfa

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir