La Puerta

IMG-20170406-WA0013

Bostanlı mekan keşiflerimiz devam ediyor. Uzun zamandır methini duyduğum ve gitmek istediğim bir mekanı ziyaret ettim.

La Puerta, La Puerta İspanyolca kapı manasına geliyor. Gerçekten içecek çeşitleri ve hoş dizaynı ile sürekli uğradığınız kapınız olabilir. Bu ara nedense bira çeşidi bol olan mekanları tercih eder oldum La Puerta da onlardan biri . 100’den fazla bira çeşidini burada bulabilirsiniz. Ayrıca sürekli değişen iki kişilik menülerinde oldukça makul fiyatlarla müşteriye sunuyorlar.

Günün her saati uğrayabileceğiniz bir mekan olmuş Bostanlı La Puerta; Sabah saat 10:00 da başlayıp 15:00 a kadar devam eden serpme kahvaltısı ile güne güzel başlayabilir, güneşin keyfini çıkarmak için bir kahveye uğrayabilir, öğleden sonra dinlenmek için gidip bir bira ve küçük aperitifler alınabilir veya doya doya yemek için akşam saatlerinde gelip saat 01:00e kadar güzel müzikler ve dostlarla zaman geçirebilirsiniz.

Dekorasyon olarak çok zevkli bir el değmiş buraya. Duvarlardaki resimler, raflardaki antikalar, renkli yazılar birbiriyle çok uyumlu bir şekilde yerleştirilmiş. Cam kenarında sıra tarzı oturma alanları da çok eğlenceli olmuş bence. Değinmeden geçemeyeceğim genelde bilirsiniz mekan lavaboları dar, sıkışık, karanlık olur bir Türkiye klasiği ama burada bir ayrıcalık yaratmış La Puerta oldukça geniş, temiz, fotoğraflarla süslü bir alan oluşturmuş, bence takdire şayan.

Çok genç, dinamik ve güler yüzlü çalışanları var, ilgili personel her zaman benim açımdan artı bir puan demek.

Dikkat ettim İzmir mekanları insanlara ayrıcalıklı davranmaya özen gösteriyor. Bilmiyorum memleketim olduğundan bana mı öyle geliyor ama insan kendini iyi hissediyor bu şehirde. Birde çocuklar için ayrıca menü oluşturmaları ve onlara değer vermeleri gerçekten çok güzel. Ben sürekli kızımla gezdiğim için bunu görmek hoşuma gidiyor. Sonuçta bir büyüğün damak tadı ve onların ki birbirine uymuyor heleki porsiyonlar hiç uymuyor. Bu konunun düşünülmüş ve porsiyon-fiyat olarak çocuklar için ayrı menü oluşturulmuş olması çok zarif bir davranış bence. La Puerta yı tekrar bu uygulamasından dolayı tebrik ederim.

Yemeklerini bu sefer tatma fırsatım olmadı açıkçası, giden arkadaşlarım doyurucu ve lezzetli olduğunu söylüyorlar ama birdahaki sefere deneyeceğim artık, yine sizlere o zaman anlatırım. Kızım çocuk menüsünden köfte makarna denedi gerçi ama ben köftesini pek beğenmedim biraz daha geliştirilebilir. Biz biranın yanında patates ve tavuk parçaları aldık. Sadece patates bile yetermiş aslında çünkü kocaman bir sepet geldi alışılagelmiş minik kızartma tabağının aksine. Atıştırmalık için tavsiye ederim.

Uzun lafın kısası Alsancak’tan sonra Bostanlı’ya açılan bu güzel mekan iyi ki açılmış. Hala gitmediyseniz tavsiye ederim.

Adres: Aşık Veysel Sokağı No:2, Bostanlı Mahallesi, 35590 Karşıyaka/İzmir Telefon: 0232 362 63 52

LA PUERTA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

FOÇA GEZİ NOTLARI URLA İZMİR ATATÜRK MÜZESİ İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI

Mekan Keşifleri

Ana Sayfa

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir