Aşşk Kahve

image

İstanbul’da nefes alınacak en güzel yer boğazın kenarı. Şehrin karmaşasından uzakta, mavi sulardaki yüzen zihninde gelecek güzel günlerin hayali kurabileceğin en iyi yerdir. Birde bu güzel düşler için sıcak bir çay ve temiz bir masa sunan bir yer bulduysan, değme dostum keyfime…

Bir yer var mı böyle diye sorarsanız, saklı bir köşe var sessiz ve rahat; Aşşk Kahve!

Kuruçeşmede sanki yok muş zannedebilirsiniz yoldan bakınca saklanmış bir yer, Macro Center’in yanından denize doğru inen dar yolu takip edince çıkıyor karşınıza. Güzel bir bahçe ve bar karşılıyor sizi. Yalnız uyarmalıyım sürekli dolu. Deniz kenarına oturmak için sıra bekleyebilirsiniz. Ama gitmeye pişman olunmayacak bir yer. Deniz kenarına oturunca dalgalar sanki üstünüze gelecekmiş gibi hissediyorsunuz, ama onlar her zamanki rotalarından hiç sapmıyorlar ve yavaş yavaş ahşap iskeleyi yalayıp gidiyorlar.

Gidince mutlaka denemeniz gereken iki şey var Aşşk-ı memnu(Aşşk-ı memnuyu şöyle anlatayım: kat kat milföy hamuru, akışkan puding ve çilek.) ve limonata. Çok lezzetli bir tatlı ve ev yapımı limonata ile çok güzel bir uyumu var. Kesinlikle tavsiyem. Tatlı hem çok hafif hem de yumuş yumuş göz zevki için iyi geliyor. 

IMG_1300
AŞŞK KAHVE

Bir de “kuş yuvası”tatlısı yaz aylarında denenebilecek dondurmalı, çilekli ve pişmaniyeli bir tatlı.

IMG_1312

Ayrıca her gittiğimiz mekanda denediğimiz gibi makarnasını denedik, gayet büyük, doyurucu bir tabaktı ve lezzeti de yerindeydi. Menüleri oldukça geniş ister kahvaltıya, ister yemeye, isterseniz kahve içmeye ya da vaktim yok ama karnımı doyurmalıyım diyerek Aşşk Tost veya Meşşk Tost yemeye gidebilirsiniz (böylece hem karnınız doyar hem de güzel bir boğaz havası almış olursunuz) . Kahvaltıda sundukları reçelleri, ekmekleri, poğaçaları ayrıca granolası ev yapımı. Fiyatlara gelince boğazda ki diğer kafelerle karşılaştırılınca rakamların biraz yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca kokteyllerinden denemedim ama övgüyle söz ediliyorlar.

IMG_8328

Boğaza da güzel bir gün için tavsiye olunur.

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 64/B, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0212 2654734

Share This:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir